معماری
خانه / خودرو و خودران / حضور لامبورگینی با اوراکان پرفورمانته اسپایدر در نمایشگاه ژنو

حضور لامبورگینی با اوراکان پرفورمانته اسپایدر در نمایشگاه ژنو

دقیقاً یک سال پیش در نمایشگاه ژنو، لامبورگینی رسماً مدل اوراکان پرفورمانته را رونمایی کرد. حال امسال در همان نمایشگاه، نسخهٔ روباز یا اسپایدر این سوپراسپرت عملکردی را معرفی کرده است. اوراکان پرفورمانته اسپایدر دقیقاً از همان ویژگی‌هایی برخوردار است که قبلاً در نسخهٔ کوپه دیده بودیم اما حالا فرصت لذت بردت از رانندگی با این گاو خشمگین ایتالیایی در هوای آزاد فراهم شده است.

پرفورمانته اسپایدر به یک سقف پارچه‌ای مجهز شده که باز شدن آن تنها 17 ثانیه طول می‌کشد. همچنین می‌توان این سقف را تا سرعت 50 کیلومتر در ساعت باز یا بسته کرد. به‌منظور کاهش آشفتگی هوا در زمانی که سقف باز است، لامبورگینی یک کانال یکپارچه به همراه باله‌هایی را در خودرو نصب کرده است. علاوه بر این، دو محافظ باد قابل جابجایی نیز صدای باد را در داخل کابین کاهش می‌دهند. غیر از این موارد، استفاده از سیستم آئرودینامیک فعال لامبورگینی بنام ALA نیز موجب ارائهٔ بهترین آئرودینامیک ممکن شده که درنتیجه باعث افزایش عملکرد ماشین می‌شود.

برای کاهش وزن اوراکان پرفورمانته اسپایدر، مهندسان لامبورگینی از همان فیبر کربن فورج‌کاری شده‌ای استفاده کرده‌اند که قبلاً در نسخهٔ کوپه بکار رفته بود. این امر موجب شده که وزن ماشین با 35 کیلوگرم کاهش نسبت به اوراکان اسپایدر معمولی به 1507 کیلوگرم برسد. این وزن با نسبت 43 به 57 در جلو و عقب توزیع شده است. بازهم مثل نسخهٔ کوپه، پرفورمانته اسپایدر هم از همان پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 تنفس طبیعی استفاده می‌کند که 640 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور دارد.

خروجی این موتور به میزان 30 اسب بخار و 40 نیوتن متر بیشتر از اوراکان اسپایدر استاندارد است که در کنار وزن کمتر موجب می‌شود ماشین ظرف 3.1 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که سه‌دهم ثانیه کمتر از اسپایدر استاندارد است اما از سوی دیگر دودهم ثانیه از پرفورمانته کوپه بیشتر است. پرفورمانته اسپایدر اما در 9.3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 200 کیلومتر در ساعت می‌رسد درحالی‌که می‌تواند به حداکثر سرعت 325 کیلومتر در ساعت هم دست پیدا کند.

اوراکان پرفورمانته اسپایدر همانند نسخهٔ کوپهٔ خود به تعلیق ارتقاءیافته، فرمان با پاسخگویی بیشتر، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی بهینه‌شده و سیستم چهارچرخ محرک تجدیدنظر شده مجهز شده است. در این ماشین همچنین سه حالت رانندگی مختلف شامل اسپرت، استرادا و کورسا هم قابل انتخاب است. علاقه‌مندان به خرید اوراکان پرفورمانته اسپایدر می‌توانند از هم‌اکنون آن‌را در بازارهای سراسر جهان سفارش دهند اما برای تحویل آن باید تا تابستان آینده صبر کنند. قیمت این سوپراسپرت روباز نیز در اروپا از 219,585 یورو، در انگلستان از 195,078 پوند و در ایالات‌متحده از 308,859 دلار آغاز می‌شود.

[دانلود ویدئو ]

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *