معماری
خانه / سبک زندگی / اینم یه جورشه / افزایش احتمال ابتلای مردان به سرطان روده با تماشای بیش از حد تلویزیون‎

افزایش احتمال ابتلای مردان به سرطان روده با تماشای بیش از حد تلویزیون‎

به گزارش آی سبک، در حال حاضر یکی از شایع ترین سرطان هایی که مردان مجبور به دست و پنجه کردن با آن هستند، سرطان روده بزرگ است. ممکن است این طور به نظر برسد که تغذیه یا عواملی از قبیل سیگار کشیدن و مصرف الکل مهم ترین نقش را در ابتلا به این بیماری ایفا می کنند. اما در تحقیقات اخیر دانشمندان به یک مورد جدید اشاره می کنند و آن چیزی نیست جز تماشای بیش از حد تلویزیون.

بر اساس نتایج به دست آمده از آخرین مطالعات انجام شده، مردانی که در طول ۶ سال روزانه بیش از چهار ساعت به تماشای تلویزیون بنشینند بیش از دیگران در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ قرار دارند. با این حال نباید از متوقف کردن روند اثرگذاری این عامل ناامید شد؛ چراکه تنها کمی تحرک و تغییر در سبک زندگی می تواند آن را خنثی کند.

در واقع، آنچه احتمال بروز سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد سبک زندگی نشستنی است و تماشای تلویزیون یکی از بدترین و تأثیرگذارترین ویژیگی­های این سبک از زندگی است. ارتباط میان تماشای تلویزیون و سرطان روده از آنجا ناشی می شود که نشستن های طولانی مدت مقابل این رسانه به صورت بالقوه احتمال لختگی خون را افزایش  می دهد. دیگر نکته جالب توجه عدم مشاهده چنین ارتباطی در زنان است.

بنابراین اگر می خواهید شرایط را برای ورود سلول های سرطانی به روده خود فراهم نکنید بهتر آن است که با تماشای طولانی مدت تلویزیون خداحافظی کنید و کمی به فکر فعالیت فیزیکی در طول روز باشد.

منبع: شفقنا به نقل از medicalnewstoday

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *