معماری
خانه / خودرو و خودران / مک‌لارن 720S آتلانتیک بلو، نهایت سرعت و تجمل!

مک‌لارن 720S آتلانتیک بلو، نهایت سرعت و تجمل!

نمایشگاه خودروی ژنو امسال برای مک لارن اهمیت فراوانی داشته است. این خودروساز بریتانیای قبلاً سریع‌ترین خودروی تاریخ خود را که F1 نبوده در تِم کربنی ویژه‌ای به نمایش درآورده است. سنا کربن تِم که توسط MSO توسعه یافته تنها محصول این کمپانی در ژنو نیست زیرا این بار شاهد تولید خودرویی خاص بر پایه 720S هستیم.


خودروی مورد بحث 720S آتلانتیک بلو نام دارد که رنگ بدنه آبی تیره داشته و برای گرامیداشت اولین سالگرد توسعه مدل‌های سری سوپر توسط MSO تولید شده است. اولین خودرو از این سری 720S ولوسیتی بوده که دقیقاً یک سال پیش و در همین ژنو رونمایی شده بود.

McLaren at Geneva Motor Show 2018
انصار علی یکی از مدیران ارشد بخش خودروهای ویژه مک لارن می‌گوید:

هر 720S تولید شده توسط MSO خودرویی ظریف و متمایز بوده و بخش اعظم آن به خاطر تفاوت برجسته نسبت به دیگر خودروها بوده و هر یک نشان دهنده حس منحصربه‌فرد علائق مالکان می‌باشند. ما در MSO این تفاوت را با نشان دادن چیزهایی همچون 720S آتلانتیک بلو نشان می‌دهیم.

رنگ این خودرو به‌طور ویژه برای 720S مورد بحث توسعه یافته است. کابین نیز دارای پوشش خاص با دوخت‌های خاکستری می‌باشد. چرم کربن بلک به همراه عناصر آلکانترا و همچنین کف‌پوش‌های سفارشی تکمیل کننده خصوصیات منحصربه‌فرد این خودرو می‌باشند.


نیروبخش 720S آتلانتیک بلوی یاد شده همان پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری بای توربوی مدل استاندارد است. با قدرت 710 اسب بخاری، شتاب صفر تا 100 کیلومتر خودرو تنها در 2.9 ثانیه ثبت می‌شود و حداکثر سرعت نیز به 341 کیلومتر در ساعت می‌رسد؛ اما برای توقف این هیولا نیز از ترمزهای سرامیک کربنی به همراه کالیپرهای ترمز مشکی و برند مک لارن استفاده شده است.

لیست تجهیزات استاندارد این خودرو شامل تلمتری و سیستم دوربین برای استفاده در پیست و دستیار پارک 360 درجه می‌باشد. همچنین به منظور پیشگیری از آسیب به کف خودرو در زمان عبور از دست اندازها می‌توان ارتفاع خودرو را افزایش داد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *