معماری
خانه / خودرو و خودران / ارزشمندترین برندهای خودرویی جهان در سال 2018

ارزشمندترین برندهای خودرویی جهان در سال 2018

بنا به خبری که توسط برند فاینانس منتشر شده، مرسدس بنز ارزشمندترین برند خودرویی جهان است.

mercedes_benz_w124_badge
این کمپانی آلمانی ارزش 43.9 میلیارد دلاری داشته که نسبت به سال پیش رشد 24 درصدی را نشان می‌دهد. دلیل اصلی این افزایش ارزش برند رشد فروش 9.9 درصدی و رسیدن به آمار 2.3 میلیون دستگاهی بوده است.

با ارزش ترین برندهای خودرویی جهان


جایگاه مرسدس بنز در رتبه‌بندی مورد بحث تنها موضوع خبر منتشر شده نیست. رتبه دوم به تویوتا رسیده که ارزش آن افت کرده و به 43.7 میلیارد دلار رسیده است. ب ام و با ارزش برند 41.8 میلیارد دلاری در جایگاه سوم قرار داشته و رشد 6 درصدی را ثبت کرده است. برند فاینانس می‌گوید مشتریان ژاپنی دست از محصولات تویوتا کشیده و بیشتر به‌سوی محصولات برندهای لوکس‌تری همچون مرسدس بنز کشیده شده‌اند.


مدیر ارشد این موسسه می‌گوید:

مرسدس بنز خودرو را اختراع کرده و هم‌اکنون با استراتژی خاص خود که روی اختراع دوباره خودرو متمرکز است این صنعت را به پیش می‌برد. موفقیت آن‌ها به خاطر موفقیت نسل جدید خودروها و تکامل نرم تکنولوژی‌های جدید که باعث فاصله گرفتن از پیشرانه‌های احتراق داخلی سنتی می‌شود ادامه می‌یابد.


دیگر برندهایی که مرسدس بنز، تویوتا و ب ام و را در لیست ارزشمندترین برندهای خودرویی دنیا تعقیب می‌کنند عبارت‌اند از فولکس‌واگن، هوندا، نیسان، پورشه، فورد، آئودی و شورولت.

قدرتمندترین برندها
از نظر تغییر ارزش برند در سال‌های 2017 و 2018 این استون مارتین است که به آسانی تاج پادشاهی را به خود اختصاص می‌دهد زیرا رشد فوق‌العاده 268 درصدی را ثبت کرده است. دیگر برندهایی که رشد قابل‌توجهی را در ارزش برند خود شاهد بوده‌اند عبارت‌اند از BYD (211 درصد)، هاوال (124 درصد)، تسلا (106 درصد)، جگوار (105 درصد) و اسمارت (103 درصد).

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *