معماری
خانه / خودرو و خودران / بچه آکورد! معرفی سدان کوچک هوندا آمیز

بچه آکورد! معرفی سدان کوچک هوندا آمیز

هوندا برای اولین بار در سال 2013 نسخهٔ سدان هاچ‌بک کوچک بریو را با نام بریو آمیز در بازارهای خاص و محدودی مثل هند عرضه کرد. حال در نمایشگاه دهلی 2018، سازندهٔ ژاپنی نسل دوم این سدان کوچک را رونمایی کرده است. البته در نسل دوم، کلمۀ بریو از نام این سدان کوچک حذف شده و حالا به‌عنوان خودرویی مستقل تحت نام آمیز به بازار عرضه خواهد شد. همچنین برخلاف نسل قبلی، آمیز روی پلت‌فرم جدید هوندا ساخته شده که موجب ارائهٔ فضای داخلی جادارتر به همراه تجهیزات ایمنی و رفاهی جدید شده و همچنین اجازهٔ استفاده از پیشرانه‌های کارآمدتر را هم داده است.

آمیز جدید از طراحی پویاتری برخوردار شده که در آن از طراحی مدل‌های سیویک و آکورد الهم گرفته شده است. همچنین همان‌طور که اشاره شد، داخل خودرو نیز جادارتر شده و به سیستم‌های ایمنی مدرنی هم مجهز شده است. این سدان کوچک ژاپنی که توسط بخش آسیا-اقیانوسیهٔ هوندا در بانکوک تایلند توسعه پیدا کرده، به‌طور خاص برای عرضه در بازار هند طراحی شده است. به همین دلیل چون در هند خودروهایی با طول کمتر از چهار متر مشمول معافیت‌های مالیاتی می‌شوند، طول آمیز نیز برابر با 4 متر است.

آمیز جدید از اواخر سال جاری در بازار هند عرضه خواهد شد؛ اما در کنار این سدان جدید، هوندا قصد دارد به‌زودی نسل دهم مدل سیویک و همین‌طور نسل پنجم کراس‌اوور CR-V را هم در هند عرضه کند. این در حالی است که برای اولین بار برای CR-V یک پیشرانهٔ دیزلی در نظر گرفته شده است. رئیس هوندا آقای «Takahiro Hachigo» در مراسم رونمایی آمیز گفته است:

«ما به بازار هند متعهد هستیم و طی سه سال آینده شش مدل جدید را در این کشور عرضه خواهیم کرد. هم‌اکنون ما سه نمونه از این مدل‌ها شامل نسل جدید آمیز، CR-V و سیویک را ارائه کرده‌ایم».


دیگر محصولات جدید هوندا که در آینده راهی بازار هند خواهند شد نیز شامل مدل‌های آکورد هیبریدی، سیتی، جاز، WR-V، BR-V، بریو و کلاریتی می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *