معماری
خانه / خودرو و خودران / احتمال تبدیل پینین فارینا به خودروسازی الکتریکی

احتمال تبدیل پینین فارینا به خودروسازی الکتریکی

ظاهراً پینین فارینا قصد دارد از یک شرکت طراحی به خودروسازی الکتریکی و لوکس تبدیل شود.


مدیر ارشد این شرکت آقای پائولو پینین فارینا در زمان سخنرانی برای مهمانان ویژه در نمایشگاه ژنو گفته که ماهیندرا، شرکت مادر پینین فارینا در حال تلاش برای تحقق استراتژی تولید خودروی لوکس الکتریکی بوده و شاید پینین فارینا از این استراتژی سود ببرد.
او گفته است:

آرزوی پدر من تأسیس یک شرکت خودروسازی بوده و آرزوی پدربزرگم نیز همین بوده است. هم‌اکنون من برنامه‌ای برای تحقق این آرزو دارم.


اگرچه شهرت پینین فارینا فقط به خاطر طراحی برخی از زیباترین خودروهای تاریخ بوده اما برای تولید محصولات الکتریکی هم جایگاه خوبی دارد. در 4 سال گذشته ماهیندرا در فرمول E حضور داشته و پینین فارینا به آسانی می‌تواند از تکنولوژی‌ها و تجارت فرمول E در محصولات الکتریکی آینده خود استفاده کند.


این شرکت طراحی ایتالیایی قبلاً با کانسپت H2 اسپید هیدروژن توانایی خود در ساخت چنین خودروهایی را نشان داده است. اگرچه این خودرو تنها به‌صورت مفهومی بوده اما پینین فارینا در تلاش است نسخه‌های محدودی از آن را بسازد.

احتمال تحقق آرزوی پینین فارینا در آینده‌ای نزدیک وجود دارد. در واقع گفته می‌شود این کمپانی در برنامه‌های خود برای تولید خودروهای الکتریکی را چهاردهم آوریل و در مسابقه فرمول E رم به اطلاع عموم خواهد رساند.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *