معماری
خانه / خودرو و خودران / استون مارتین لاگوندا با کراس اووری جدید تاریخ‌ساز می‌شود!

استون مارتین لاگوندا با کراس اووری جدید تاریخ‌ساز می‌شود!

در خلال برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو 2018، استون مارتین اعلام کرد برند اسطوره‌ای لاگوندا را برای ساخت خودروهای لوکس بدون آلایندگی احیا خواهد کرد. چارچوب زمانی از خواب بیدار شدن برند لاگوندا سال 2023 اعلام شده اما هم‌اکنون اطلاعات جدیدی به دست ما رسیده که طی آن فروش خودروهای لاگوندا دو سال زودتر و بله با یک کراس اوور استارت خواهد خورد.


اتواکسپرس گزارش داده اولین محصول لاگوندا یک شاسی بلند کاملاً الکتریکی می‌باشد که از نظر تکنولوژی دارای برخی اشتراکات با استون مارتین واکرای خواهد بود.


اندی پالمر مدیرعامل این خودروساز بریتانیایی برنامه‌های آینده شرکت را به دو بخش تقسیم کرده است:

اگر خودروی جدید یک استون مارتین باشد احتمالاً یک پیشرانه بنزینی با پیکربندی V شکل خواهد داشت. شاید تکنولوژی در این محصول بکار رود و شاید هم این‌گونه نباشد؛ اما اگر خودروی جدید مربوط به لاگوندا باشد 100 درصد الکتریکی خواهد بود.

پالمر می‌گوید فروش محصولات لاگوندا می‌تواند از طریق شبکه نمایندگی جداگانه‌ای در بریتانیا صورت گیرد اما فروش جهانی محصولات لاگوندا در مراکز فروش استون مارتین خواهد بود. پالمر این موضوع را که شاسی بلند لاگوندا در همان تأسیسات ساخت واکرای تولید خواهد شد یا خیر را تأیید نکرد.

سدان لاگوندا نیز قبلاً توسط کانسپت ویژن پیش‌نمایش شده و پالمر می‌گوید این خودروی مفهومی یک طرح مطالعاتی بوده و روی عناصر اصلی لاگوندا تمرکز داشته است. این مدیر بلندپایه می‌گوید دو جنبه کلیدی کانسپت یاد شده شاید تا سال 2021 آماده تولید نباشند: باتری حالت‌جامد و سیستم خودران سطح 4. نسخه تولیدی دارای محدوده حرکتی واقع‌بینانه بیش از 640 کیلومتر خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *