معماری
خانه / خودرو و خودران / درگ حیثیتی ب‌ام‌و M5 و مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S

درگ حیثیتی ب‌ام‌و M5 و مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S

باواریا یا اشتوتگارت؟! مسئله این است…

نه ب‌ام‌و M5 و نه مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S خودروهای پرفورمنس سبک‌وزنی نیستند. این دو خودرو ترکیبی از اشرافیت و پرفورمنس را ارائه کرده و تلاش دارند قدرت زیادی را بدون اذیت کردن سرنشینان و تحت تأثیر قرار دادن کیفیت سواری به نمایش بگذارند. البته این به معنی کند بودن خودروهای مورد بحث نیست. هر دو خودرو حداقل قدرت 600 اسب بخاری داشته و در حدود 11 ثانیه مسافت 400 متر را طی می‌کنند. این قدرت زیاد باعث می‌شود خودروهای زیادی را پس از سبز شدن چراغ راهنمایی پشت سر بگذارید.


اگرچه این دو خودرو دقیقاً یکسان نیستند اما تفاوت‌های کمی دارند. نسخه E63 S که قدرت 603 اسب بخاری دارد کمی پرتوان‌تر از نسخه E63 بوده و البته چند اسبی نیز بیشتر از ب‌ام‌و M5 با خروجی 600 اسب بخاری در چنته دارد. این تفاوت قدرتی ناچیز، به چشم نمی‌آید اما در یک درگ حیثیتی، همین اسب‌های کوچک هم باعث می‌شوند مرسدس کمی مزیت داشته باشد.


ب‌ام‌و پیشرانه 8 سیلندر 4.4 لیتری بای توربو را بکار برده درحالی‌که مرسدس پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری بای توربو دارد. خب پس هر دو خودرو کاملاً قابل‌مقایسه هستند. به همین دلیل است که BMW در حال معرفی M5 کامپتیشن پکیج با قدرت 625 اسب بخار است و این باواریایی‌ها خواهند بود که دست برتر را خواهند داشت.

در هر دو درگ برگزار شده این مرسدس است که برنده می‌شود. ما درباره تفاوت یک‌دهم ثانیه‌ای صحبت می‌کنیم. در مسابقه دوم که بهترین مسابقه بوده راننده M5 حالت M اسپورت را که در آن نیرو به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود را کنار گذاشته و حالت چهار چرخ محرک را انتخاب می‌کند. نتیجه این کار را خودتان ببینید!


مشاهده چنین مسابقه نفس‌گیری بین سدان‌های لوکس مطرح بازار کاملاً هیجان‌انگیز است. شاید مرسدس امروز برنده شده باشد اما در چند ماه آینده ب‌ام‌و M5 کامپتیشن پکیج برای انتقامی سخت بازخواهد گشت. دوست داریم آن مقایسه را نیز ببینیم!

[دانلود ویدئو ]

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *