معماری
خانه / خودرو و خودران / همکاری فورد و ماهیندرا برای تولید شاسی‌بلند میان‌سایز جدید

همکاری فورد و ماهیندرا برای تولید شاسی‌بلند میان‌سایز جدید

فورد و ماهیندرا 5 توافقنامه با یکدیگر امضا کردند که طی آن با یکدیگر برای تولید خودرویی جدید برای بازارهای نوظهوری همچون هند همکاری خواهند کرد.


این توافقنامه که به منظور شتاب بخشیدن به توسعه محصولات کلیدی امضا شده راه را برای تولید یک شاسی‌بلند میان‌سایز جدید هموار خواهد کرد. گفته شده این شاسی‌بلند بر پایه پلتفرم ماهیندرا ساخته خواهد شد. فورد و ماهیندرا اطلاعات زیادی درباره این خودرو منتشر نکرده‌اند اما هرکدام از آن‌ها نسخه مخصوص از شاسی‌بلند مورد بحث را عرضه خواهند کرد.


فورد و ماهیندرا همچنین توافقنامه‌ای به منظور بررسی احتمال توسعه همزمان یک خودروی الکتریکی و شاسی‌بلندی کامپکت امضا کرده‌اند. آمریکایی‌ها و هندی‌ها همچنین به اشتراک گذاشتن قوای محرکه را نیز در نظر گرفته‌اند و گفته‌اند احتمال استفاده از پیشرانه‌های ماهیندرا در محصولات فورد وجود دارد.

جدای از توافق درباره تولید محصولات جدید، این دو خودروساز با یکدیگر برای ارائه بسته راه‌حل‌های خودروی ارتباطی کار خواهند کرد. فورد علاقه ویژه‌ای به این تکنولوژی‌ها داشته زیرا قبلاً اعلام کرده 90 درصد خودروهای جهانی جدیدش تا سال 2020 دارای نوع مختلفی از ارتباطات خواهد بود.


تصمیم فورد و ماهیندرا برای همکاری با یکدیگر اصلاً سورپرایز کننده نیست زیرا این همکاری باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. فورد گفته ماهیندرا از تجربه و تخصص جهانی این خودروساز آمریکایی سود خواهد برد و آن‌ها نیز از مقیاس و وزن بالای ماهیندرا در هند و مدل عملیاتی موفق این خودروساز هندی برخوردار خواهد شد.

ماهیندرا KUV100
ماهیندرا اجازه خواهد داشت به شبکه ساخت و توزیع وسیع فورد در جهان دست پیدا کند.
مدیر ارشد ماهیندرا در بیانیه‌ای گفته است:

توافق امروز قدم بعدی در همکاری ماهیندرا و فورد است. هر دو شرکت در حال همکاری با یکدیگر به منظور توسعه محصولات جدید هستند. ما از کار مشترک و فرصت‌های بالقوه موجود کاملاً هیجان‌زده هستیم.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *