معماری
خانه / خودرو و خودران / جدیدترین آمار فروش خودرو در قاره اروپا

جدیدترین آمار فروش خودرو در قاره اروپا

صنعت خودروی جهان به رشد مناسب خود در سال 2018 ادامه می‌دهد زیرا فروش خودرو در ماه گذشته با افزایش 4.2 درصدی رکورد 1.16 میلیون دستگاهی را بر جای گذاشته که 50 هزار دستگاه بیشتر از ماه فوریه سال 2017 می‌باشد. فروش خودرو در فوریه 2018 بهترین عملکرد از فوریه سال 2008 تاکنون بوده است. در آن زمان 1.19 میلیون دستگاه خودرو در یک ماه به فروش رسیده بود.


جدای از بازارهای کلیدی‌ای همچون آلمان، اسپانیا و فرانسه، این کرواسی، یونان، مجارستان و استونی بوده‌اند که رشد فروش دو رقمی را ثبت کرده و شاسی بلندها 33 درصد کل فروش خودروهای ماه فوریه را به نام خود ثبت کرده‌اند.

audi dealership
تحلیل‌گر موسسه جاتو دینامیک می‌گوید:

افزایش حجم فروش خودروها در ماه فوریه بسیار امیدبخش بوده و نتیجه مثبت ماه ژانویه را ادامه داده و نشان می‌دهد که صنعت خودروی اروپا به رشد خود در ماه‌های آینده ادامه می‌دهد. البته از میان 27 بازار این قاره، 13 بازار افت فروش را در ماه فوریه ثبت کرده‌اند بنابراین رشد آینده این صنعت می‌تواند به برخی از بازارها بستگی داشته باشد.


خودروهای دیزلی همچنان به افت خود ادامه داده و سهم آن‌ها از بازار به 39.5 درصد کاهش یافته و از نظر حجم فروش نیز افت قابل‌توجه 12.8 درصدی را در ماه فوریه ثبت کرده‌اند. بخش اعظم این افت فروش به کاهش تقاضا در آلمان و بریتانیا مربوط بوده است جایی که فروش خودروهای دیزلی به ترتیب افت 19.2 و 23.5 درصدی را نشان می‌دهد. تقاضا برای خودروهای بنزینی در حال رشد بوده و فروش این خودروها در ماه فوریه افزایش 16 درصدی را ثبت کرده است. خودروهایی با انرژی‌های جایگزین نیز از مزیت افت فروش دیزلی‌ها بهره برده و شاهد افزایش فروش 18.5 درصدی بوده‌اند.


شاسی بلندها تنها کلاس خودرویی نیستند که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش رشد فروش داشته‌اند. خودروهای لوکس و اجرایی نیز رشد فروش اندکی را تجربه نموده‌اند.


زمانی که همه آمار و ارقام را جمع‌بندی کنید این گروه فولکس‌واگن خواهد بود که رتبه اول را در دست داشته و پس از آن نیز رنو، پژو، فورد و اوپل/واکسهال در تعقیب این خودروساز از نظر میزان فروش هستند؛ اما محبوب‌ترین خودروی اروپا در ماه فوریه نیز گلف بوده که رشد فروش 16 درصدی داشته است.


به همین منوال فروش پژو 3008، 5008، سیتروئن C3 ایرکراس، اوپل کراس لند و گرندلند نیز افزایش یافته است.


اما بیشترین افت فروش به گروه فیات-کرایسلر تعلق دارد زیرا تقاضای محصولات برند فیات و لانچیا کاهش یافته است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *