معماری
خانه / خودرو و خودران / دایملر دنزا 500، خودروی دورگه آلمانی-چینی با بطنی الکتریکی

دایملر دنزا 500، خودروی دورگه آلمانی-چینی با بطنی الکتریکی

تعهد دایملر به تولید خودروهای الکتریکی در بازار چین با معرفی خودروی جدید دنزا 500 رنگ و بوی جدی به خود گرفته است.


خودروی مورد بحث توسط برند دنزا ساخته شده است. این برند در واقع بخشی از برنامه جوینت ونچر دایملر و BYD می‌باشد. دنزا 500 در حقیقت نسخه تکامل یافته از دنزا 400 است که دو سال پیش عرضه شد.


علاوه بر تغییرات طراحی اعمال شده در بخش‌های جلو و عقب، این مینی ون تمام الکتریکی دارای باتری جدیدی است که محدوده حرکتی حدود 500 کیلومتری را ایجاد می‌کند. نام خودرو نیز نشان دهنده بُرد آن می‌باشد. وزن دنزا 500 در مقایسه با نسخه قبلی که از باتری 62 کیلووات ساعتی استفاده می‌کرد و محدوده حرکتی 400 کیلومتری داشت کاهش یافته است.


هنوز مشخصات فنی این خودرو اعلام نشده اما دنزا 500 یک خودروی مهم برای توسعه حمل‌ونقل الکتریکی در چین محسوب می‌شود. دایملر همچنین گفته که دنزا 500 قادر است در بدترین شرایط آب و هوایی دوام بیاورد.


کابین این خودرو نسبت به مدل قبلی تغییر زیادی نداشته اما دایملر گفته سیستم اطلاعات سرگرمی آن با صفحه لمسی 9 اینچی بزرگ‌تر از قبل است. تجهیزاتی همچون ارتباطات اسمارت فون، سیستم ناوبری، تهویه مطبوع، فرمان چندکاره و پوشش چرم نیز در دنزا 500 وجود داشته درحالی‌که به نظر می‌رسد ترمز پارک الکتریکی جایگزین نسخه سنتی قبلی شده است.


دنزا 500 الکتریکی درست همانند مدل قبلی تنها مخصوصاً بازار چین بوده و انتظار می‌رود از اواخر سال جاری وارد نمایندگی‌های فروش شود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *