معماری
خانه / خودرو و خودران / پیکاپ فولکس‌واگن اطلس کانسپت، بارکشی آلمانی در نیویورک

پیکاپ فولکس‌واگن اطلس کانسپت، بارکشی آلمانی در نیویورک

ژرمن‌ها هیچ پیکاپ لوکسی در بازار آمریکای شمالی ندارند بنابراین فولکس‌واگن فرصت را برای عرض‌اندام در این بخش مناسب دیده است.


بنا به گفته منابع مطلع داخل کمپانی، این خودروساز در نمایشگاه خودروی نیویورک که چند ساعت دیگر افتتاح می‌شود یک پیکاپ مفهومی را رونمایی خواهد کرد.

خودروی یاد شده آماروک نیست اما سومین نسخه از اطلس محسوب می‌شود. این خودرو پس از ورود نسخه 5 نفره اطلس به خط تولید ظاهر می‌شود و ظاهراً بنا به گفته مدیرعامل فولکس در فاز بسیار ابتدایی از توسعه قرار دارد.

برخلاف آماروک که دارای شاسی نردبانی می‌باشد، پیکاپ اطلس از همان پلتفرم MQB برادر قدبلند خود استفاده می‌کند. بدین ترتیب اطلس پیکاپ به جنگ خودروهایی همچون فورد رنجر نخواهد رفت بلکه باید هوندا ریجلاین (ساخته شده بر پایه شاسی‌بلند پایلوت) را بر زمین بزند.

اگرچه هنوز تصویری از این خودرو منتشر نشده اما در رندر پیش رو ایده‌ای از این خودرو به دست می‌آید. این پیکاپ جدید در تأسیسات چاتانوگای تنسی و به همراه اطلس شاسی‌بلند ساخته خواهد شد. باور بر این است پیکاپ جدید فولکس‌واگن تنها مختص بازار آمریکا و کانادا نیست بلکه در چین نیز عرضه خواهد شد.

فولکس‌واگن علاوه بر گسترش خانواده اطلس در نظر دارد کراس اوور کامپکت جدیدی را نیز در آمریکا عرضه کند. این خودرو همان T-Roc بازار اروپا نیست بلکه نسخه‌ای از کانسپت شاسی‌بلند قدرتمند خانوادگی این برند می‌باشد که در پکن رونمایی شده است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *