معماری
خانه / خودرو و خودران / جنسیس Essentia کانسپت، بمب کره‌ای در نیویورک!

جنسیس Essentia کانسپت، بمب کره‌ای در نیویورک!

اولین روز از نمایشگاه خودروی نیویورک را اخبار مهم فراوانی همراه بود و یکی از مهم‌ترین آن‌ها نیز رونمایی از کانسپت کاملاً جدید جنسیس Essentia می‌باشد.


این خودرو که برای نشان دادن جهت‌گیری کره‌ای‌ها در آینده می‌باشد یک GT دو درب شیک با بدنه‌ای فیبر کربنی و قوای محرکه الکتریکی است.

جنسیس Essentia کانسپت

جنسیس Essentia کانسپت
خودروی مفهومی مورد بحث نسبت به محصولات کنونی این خودروساز تفاوت‌های بسیار زیادی دارد اما از برخی شاخصه‌هایی استفاده می‌کند که نهایتاً در مدل‌های آینده جنسیس بکار خواهند رفت. در نمای جلوی این کانسپت شاهد جلوپنجره تکامل یافته‌ای هستیم که گوشه‌دار تر از جلوپنجره بکار رفته در مدل‌هایی همچون g70 و G80 است.


از دیگر برجستگی‌های کانسپت Essentia می‌توان چراغ‌هایی را نام برد که اساساً در کانسپت GV80 معرفی شده بودند. جنسیس می‌گوید این کانسپت نشانه‌ای از برند بوده بنابراین مشاهده برخی ویژگی‌های Essentia در محصولات آینده این شرکت مایه تعجب نخواهد بود.

جنسیس Essentia کانسپت
خب به خود این کانسپت بازگردیم. کاپوت این خودرو نشانه‌ای از سیستم تعلیق خاص را دارد. این خودرو همچنین دارای شیشه جلوی خمیده، نمای عقب عضلانی و ورودی‌های هوای کاربردی پشت چرخ‌های جلو می‌باشد.

جنسیس Essentia کانسپت
دیگر ویژگی منحصربه‌فرد جنسیس Essentia درب‌های پروانه‌ای است. این درب‌ها از تکنولوژی تشخیص چهره و کنترل‌های اثرانگشتی برای تشخیص راننده استفاده کرده و به‌طور خودکار درب را باز یا بسته می‌کنند.


این طراحی منحصربه‌فرد در کابین نیز مشهود است زیرا رانندگان فضایی مینیمالیستی با فرمان سفارشی، پوشش چرم لوکس و تریم فیبر کربن چشم‌نوازی را خواهند دید که ظاهری سه‌بعدی دارد. دیگر ویژگی‌های خاص این بخش عبارت‌اند از عناصر آلومینیومی پولیش خورده و سطوح پرینت شده سه‌بعدی که ظاهر بسیار ویژه‌ای را ایجاد کرده‌اند.

رانندگان خود را روبروی پشت آمپرهای دیجیتالی 8 اینچی خواهند یافت اما این پشت آمپرها در مقایسه با صفحه‌نمایش بزرگ کل داشبورد کوچک به نظر می‌رسد. در این بخش همه‌چیز از کنترل‌های تهویه مطبوع تا جهت‌یابی ناوبری وجود دارند.


جنسیس اشاره زیادی به مشخصات فنی کانسپت Essentia نکرده اما تأیید شده دارای شاسی مونوکوک فیبر کربنی و چند پیشرانه الکتریکی است. این خودروساز همچنین گفته شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت کانسپت جدیدش حدود 3 ثانیه می‌باشد. همچنین با توجه به پشت آمپرهای این خودرو می‌توان گفت محدوده حرکتی آن حدود 373 کیلومتر و سقف سرعتش نیز حداقل 268 کیلومتر در ساعت می‌باشد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *