معماری
خانه / خودرو و خودران / ولوو XC60 خودروی سال 2018 دنیا شد

ولوو XC60 خودروی سال 2018 دنیا شد

نمایشگاه نیویورک علاوه بر رونمایی از خودروهای جدید، یک رویداد مهم دیگر را هم در دل خود جای داده که آن اعلام برنده‌های رقابت خودروی سال دنیا در قسمت‌های مختلف است؛ بنابراین امسال هم در این نمایشگاه طی کنفرانسی با حضور رسانه‌های بین‌المللی جوایز خودروی سال 2018 دنیا اعلام شدند. در این نمایشگاه اعلام شد که نسل جدید ولوو XC60 موفق به کسب عنوان خودروی سال 2018 دنیا شده است. این کراس‌اوور سوئدی با غلبه بر خودروهای فینالیست امسال شامل ب‌ام‌و X3، آئودی Q5، مرسدس بنز GLC، رنجروور ولار و مزدا CX-5 موفق به کسب این عنوان شد.

اما رقابت خودروی سال دنیا در چندین بخش مختلف برگزار می‌شود که یکی از آن‌ها بخش خودروهای لوکس است. فینالیست‌های این بخش همگی از گروه فولکس‌واگن بودند که شامل آئودی A8، پورشه کاین و پورشه پانامرا می‌شدند. سپس نهایتاً پرچم‌دار ارباب حلقه‌ها یعنی آئودی A8 که نسل جدید آن به‌تازگی معرفی شده است به‌عنوان خودروی لوکس سال 2018 اعلام شد.

بخش دیگر این رقابت‌ها، بخش خودروی عملکردی سال است که فینالیست‌های آن خودروهای ب‌ام‌و M5، لکسس LC500 و هوندا سیویک تایپ R بودند. در این بخش قدرتمندترین فینالیست یعنی ب‌ام‌و M5 موفق به پیروزی و کسب عنوان خودروی عملکردی سال 2018 شد.

اما در دنیای خودروسازی همه‌چیز لوکس‌گرایی یا عملکرد نیست و خودروهای کوچک شهری هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل در رقابت‌های خودروی سال دنیا بخشی بنام خودروی شهری سال هم وجود دارد که امسال فینالیست‌های آن فولکس‌واگن پولو، فورد فی‌یستا و سوزوکی سوئیفت بودند. از بین این خودروها فولکس‌واگن پولو جایزهٔ خودروی شهری سال 2018 را از آن خود کرد.

در بخش خودروهای سبز نیز نسل جدید نیسان لیف، کرایسلر پاسیفیکا هیبریدی و ب‌ام‌و 530e iPerformance به فینال رسیدند که نیسان لیف یا غلبه بر دو رقیب دیگر این جایزه را کسب نمود.

و نهایتاً در بخش طراحی سال نیز رنجروور ولار به پیروزی رسیده و عنوان طراحی سال 2018 را به خود اختصاص داد. این کراس‌اوور بریتانیایی با شکست دو فینالیست دیگر یعنی ولوو XC60 و لکسس LC500 موفق به کسب این عنوان شد.

خودروی سال 2018:ولوو XC60

خودروی لوکس سال 2018: آئودی A8

خودروی عملکردی سال 2018: ب‌ام‌و M5

خودروی شهری سال 2018:فولکس‌واگن پولو

خودروی سبز سال 2018: نیسان لیف

طراحی سال 2018:رنجروور ولار

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *