معماری
خانه / خودرو و خودران / کمک غیرقانونی فراری به تیم فرمول 1 هاس؟!

کمک غیرقانونی فراری به تیم فرمول 1 هاس؟!

پس از عملکرد فراتر از انتظار خودروها در اولین گرندپری سال 2018 فرمول 1 ، تیم هاس توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.
علیرغم اینکه هر دو خودرو این تیم از مسابقه بازماندند اما سرعت آن‌ها باعث جلب‌توجه مدیران تیم‌های فورس ایندیا و مک لارن شده است.


مدیر مک لارن آقای زاک براون خودروی تیم هاس را کپی فراری دانسته و به اتو اسپورت گفته که هاس تیمی است که باید به دقت آن را زیر نظر داشت.

براون گفته است:

همه ما میدانیم که آن‌ها اتحاد بسیار نزدیکی با فراری دارند و من فکر می‌کنم باید مطمئن شویم که این همکاری از یک حدی فراتر نمی‌رود. احتمال تأثیر گرفتن هاس از فراری وجود دارد. قطعاً آن‌ها برخی قطعات را بکار برده‌اند که بسیار مشابه خودروی سال قبل است اما این کار مهندسان بوده و فیا باید نظارت دقیق‌تری داشته باشد.

اما مدیر تیم فورس ایندیا یک پله بالاتر رفته و گفته است:

من نمی‌دانم آن‌ها چگونه این کار را انجام داده‌اند، این یک جادو است. هاس هرگز در فرمول 1 این‌گونه نبوده است. من نمی‌دانم فردی که چند سال بدون منبعی خاص در موتور اسپورت بوده چگونه چنین خودرویی تولید کرده است… آیا این یک جادو یا معجزه بوده است؟ اگر این‌گونه بوده پس من هم آن عصا (جادوگری) را می‌خواهم.

او ادامه می‌دهد:

شاید قطعات آئرودینامیکی مال خودشان باشد اما شما چگونه می‌توانید بدون داشتن تاریخچه‌ای قوی، ابزار و کارمندان کار درست این کار را انجام دهید؟

بنا به قوانین فرمول 1، دریافت یا انتقال اطلاعات درباره قطعاتی که توسط خود گروه‌ها تولید می‌شود کاملاً ممنوع است. البته فراری قطعاتی را به تیم هاس می‌دهد که خودش و همچنین همکار شاسی آن یعنی دالارا نمی‌توانند تولید کنند.


مدیر تیم فرمول 1 هاس گفته شاید تیمش حمایت بیشتری را از فراری دریافت کرده باشد اما این حمایت قانونی است.
او گفته است:

برخی افراد ایده‌هایی دارند که من فکر می‌کنم بر پایه حقیقت نیست. این گفته‌ها ارزش زیادی برای من ندارند. ما آنچه را که انجام می‌دهیم به فیا گزارش می‌کنیم. به همین دلیل است که من کاملاً مطمئن هستم هیچ کار اشتباهی انجام نمی‌دهیم.


مدیر هاس می‌گوید او از روش کار تیم کاملاً استقبال می‌کند:

ما آئرودینامیک خود را طراحی می‌کنیم و بله از قطعات فراری سود می‌بریم اما هر فردی این را می‌داند.

[دانلود ویدئو ]

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *