معماری
خانه / خودرو و خودران / تویوتا سوپرای جدید فقط با گیربکس دوکلاچه اتوماتیک!

تویوتا سوپرای جدید فقط با گیربکس دوکلاچه اتوماتیک!

انتظارها برای دیدار با تویوتا سوپرای جدید واقعاً طولانی شده اما این خودرو یک محصول اسپورت واقعی خواهد بود، هرچند احتمال دارد نسل جدید سوپرا فقط با گیربکس دوکلاچه اتوماتیک عرضه شود.


تویوتا از کانسپت سوپرا ریسینگ در نمایشگاه خودروی ژنو به عنوان تیزری از نسخه تولیدی نهایی رونمایی کرد. گفته شده رسانه Info Seek در خلال برگزاری نمایشگاه با مهندس ارشد این خودرو آقای تتسویا تادا مصاحبه داشته و او درباره اهداف مسابقه‌ای تویوتا و تفکرات این برند درباره گیربکس دستی صحبت کرده است.


از تادا درباره ارائه گیربکس دستی پرسیده شده و او گفته است: “در این لحظه نه. سوپرا فقط گیربکس دو کلاچه اتوماتیک خواهد داشت.”


او سپس توضیح داده که نسل جدید سوپرا شاید قدرت بیشتر از حد لازم برای استفاده از گیربکس دستی داشته باشد. مهندس ارشد تویوتا همچنین خاطر نشان کرده زمانی که مشتریان تجربه استفاده از گیربکس دوکلاچه را به دست بیاورند دیگر خواهان گیربکس دستی نخواهند بود.


یکی دیگر از سؤالات این بوده که چرا تویوتا تصمیم گرفته پیش‌نمایش یک خودروی جاده‌ای را با کانسپتی مسابقه‌ای انجام دهد و تادا دراین‌باره گفته که ما تلاش داریم سوپرای جدید را در مسابقات کلاس GTE شرکت دهیم.
او گفته است:

نسل جدید تویوتا سوپرا با هدف ساخت یک خودروی مسابقه‌ای جدید توسعه یافته است. این خودرو در کلاس LM GTE مسابقات استقامت لمانز حضور خواهد یافت.


اینکه سوپرای جدید به همراه نسل جدید ب ام و Z4 توسعه یافته یک موضوع کاملاً آشکار می‌باشد. این دو خودرو دارای پلتفرم یکسانی هستند اما از قوای محرکه متفاوتی سود خواهند برد. ظاهراً قلب تپنده سوپرا از نوع 6 سیلندر 3 لیتری توربو با قدرت 335 اسب بخار خواهد بود و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت آن کمتر از 4 ثانیه ثبت خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *