معماری
خانه / خودرو و خودران / دنیل ریکاردو: خودروهای فرمول 1 مدرن خیلی پهن هستند!

دنیل ریکاردو: خودروهای فرمول 1 مدرن خیلی پهن هستند!

اگر سال گذشته و امسال پیگیر مسابقات فرمول 1 باشید احتمالاً متوجه شده‌اید که فرصت‌های سبقت گرفتن از زمان معرفی خودروهایی که داون فورس بالاتر دارند کمتر شده‌اند. این مسئله در فصل 2017 شکل حادتری به خود گرفته است.


البته امسال و در گرندپری استرالیا نیز تفاوتی وجود نداشت و تنها چند سبقت جالب در اولین دور رخ داد. اگرچه بسیاری از افراد ادعا می‌کنند کیت آئرودینامیک جدید تأثیر منفی روی توانایی خودروها داشته اما دنیل ریکاردو راننده تیم ردبول می‌گوید این پهنای خودروهاست که روی سبقت‌ها تأثیر گذاشته است.


او در مصاحبه‌ای که با اتو اسپورت داشته گفته است:

من حالا پهنای لاستیک‌ها و خودروها را حس می‌کنم. آن‌ها قبل از این هم فضای زیادی را در پیست اشغال می‌کردند.

ریکاردو ادامه می‌دهد:

پیدا کردن هوای آزاد سخت است. به نقطه‌ای می‌رسم که فکر می‌کنم مسابقات به پیست‌ها آسیب می‌رسانند.

راننده خندان تیم ردبول در ادامه می‌افزاید:

من فکر می‌کنم خودروهایی با پهنای کمتر فوق‌العاده هستند. خودروهای نازک‌تر شبیه موتوربایک ها هستند زیرا آن‌ها به‌اندازه‌ای پهنای کم دارند که همیشه می‌توانند سبقت بگیرند؛ و آن‌ها 30 ثانیه کندتر از ما یک دور پیست را طی می‌کنند. من فکر می‌کنم این موضوع ثابت می‌کند لپ تایم یک ضرورت نیست. ما نیازمند قابلیت مسابقه هستیم.


ریکاردو فکر می‌کند بهترین خودرویی که از نقطه نظر توانایی رقابت رانده نسخه سال 2014 بوده که داون فورس کمتری نسبت به مدل‌های جدیدتر داشته است. در آن سال ریکاردو به مقام سوم دست یافت و در کل توانست به 8 پودیم دست یابد.

صحبت از خودروهای قدیمی‌تر فرمول 1 شد و ریکاردو دراین‌باره گفت:

آن خودروها نسبت به استانداردهای کنونی کند بودند اما برای تماشاچی دانستن تفاوت‌ها خیلی ضرورت ندارد؛ اما مسابقه… شما باید دنبال رقیبان باشید، باید سبقت بگیرید. من فکر می‌کنم از نظر سبقت‌گیری‌ها سال 2014 خوب بود.

واضح است که ریکاردو بجای ثبت سریع‌ترین لپ تایم‌ها خواهان رقابتی درگیر کننده تر است و سریع‌تر بودن در پیچ‌ها گیراتر به نظر می‌رسد.


این راننده در نهایت می‌گوید:

شما خودروهای جدید را می‌بینید. قطعات زیادی وجود دارند.

با این وجود، ریکاردو در اولین گرندپری فصل 2018 به رتبه چهارم رسید و پس از کیمی رایکونن و بالاتر از فرناندو آلونسو قرار گرفت. مسابقه بعدی این هفته در بحرین خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *