معماری
خانه / خودرو و خودران / جیولیا GTV کوپه، قوی‌ترین خودروی تاریخ آلفارومئو؟!

جیولیا GTV کوپه، قوی‌ترین خودروی تاریخ آلفارومئو؟!

گفته می‌شود آلفارومئو در حال توسعه نسخه پرچم‌دار جیولیا کوپه است که از سیستم ریکاوری انرژی پیشرفته ERS سود خواهد برد.


اتوکار به نقل از منابع ناشناس می‌گوید دو مدل جیولیا کوپه که از ERS استفاده می‌کنند در حال توسعه هستند. اولین خودرو دارای پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری 345 اسب بخاری بوده درحالی‌که نسخه دومی دارای پیشرانه 6 سیلندر 2.9 لیتری توئین توربو است که به همراه سیستم ERS باعث تولید قدرت 641 اسب بخاری می‌شود.


این اولین باری نیست که خبری درباره جیولیا کوپه منتشر می‌شود زیرا قبلاً نیز گفته شده بود این خودرو تولید خواهد شد و جیولیا اسپرینت نام خواهد داشت. بنا به گفته اتوکار احتمال عرضه این خودرو با نام جیولیا GTV نیز وجود دارد.


واضح است که این خودرو در صورت تولید بر پایه نسخه سدان شکل خواهد گرفت اما دارای دو درب بزرگ‌تر، خط سقف بازنگری شده و پانل‌های عقب ویژه مدل کوپه خواهد بود. همچنین احتمال اعمال تغییرات کوچک در نمای جلوی برای تمایز بیشتر این خودرو با برادر چهار درب وجود خواهد داشت. رندری که در تصاویر مشاهده می‌کنید کار X-Tomi بوده و ایده‌ای از شکل ظاهری این خودرو را به ما می‌دهد.


ظاهراً ERS بکار گرفته شده در جیولیا کوپه حاصل تجارب بکار گرفته شده در سیستم HY-KERS فراری لافراری می‌باشد. البته امکان همکاری آلفارومئو با تیم فرمول 1 سائوبر برای بهبود قوای محرکه محصول جاده‌ای خود نیز وجود دارد.

شایان ذکر است جیولیا کوپه 641 اسب بخاری در صورت تولید بسیار سریع‌تر از رقیبان نام‌آشنای خود یعنی ب‌ام‌و M4، آئودی RS5 و مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S کوپه خواهد بود.

احتمال معرفی این خودرو پیش از پایان سال وجود دارد هرچند انتشار چنین اخباری همواره با پیازداغ فراوان همراه بوده است!

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *