معماری
خانه / خودرو و خودران / تحویل آخرین دستگاه کونیگ زگ آگرا RS به مشتری

تحویل آخرین دستگاه کونیگ زگ آگرا RS به مشتری

کونیگ زگ با تکمیل تولید هایپرکار آگرا RS به رکورد جدیدی برای خود دست یافته است. تنها دو دستگاه دیگر از نسخه استاندارد این خودرو ساخته می‌شود.

Koenigsegg Agera RS
آگرا RS هنوز هم خودروی دیوانه‌واری است. پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری بای توربوی این هیولا قدرت 1360 اسب بخاری و گشتاور 1371 نیوتون متری داشته و وزن آن نیز تنها 1294 کیلوگرم است.


RS همچنین سنت کونیگ زگ در ساخت برخی از تاپ ترین هایپرکارهای دنیا را ادامه داده است. نام این خودرو حتی به عنوان سریع‌ترین خودروی تولیدی دنیا در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است. کریستین ون کونیگ زگ ادعا کرده این خودرو حتی می‌تواند سریع‌تر هم حرکت کند اما فاکتورهای ریسکی متعدد باعث شده‌اند این خودرو بیش از این تحت‌فشار قرار نگیرد.


کونیگ زگ در ابتدا می‌خواست 25 دستگاه از آگرا RS را بسازد و تنها در عرض 10 ماه همه آن‌ها را فروخت اما این خودروساز سوئدی یک مدل اضافی دیگر نیز ساخت زیرا یک مدل مخصوص تست درایو در پیست Trollhattan تصادف کرده بود. این خودروی جایگزین در حقیقت آخرین نسخه RS می‌باشد. سوئدی‌ها هم‌اکنون می‌خواهند تمرکز خود را روی سفارش‌های دریافتی برای هایپرکار رگرا معطوف کنند.


کونیگ زگ قبلاً تلاش‌های زیادی برای توسعه جایگزین قوی‌تر آگرا RS انجام داده است. کریستین ون کونیگ زگ RS را به نوعی یک گرند تورر می‌داند. او گفته بود: “جایگزین آگرا، آگرا RS و One:1 یک هایپر جی تی نیست. این خودرو بیشتر شبیه محصولات مسابقه‌ای است.”


کونیگ زگ پیش از این تیزری از خودروی جدید خود منتشر کرده و آن را به مشتریان بالقوه نشان داده است. این شرکت تلاش دارد نسخه نهایی را در سال 2019 و در ژنو معرفی کند. هنوز جزئیات اصلی این خودرو از جمله نام آن منتشر نشده‌اند. این محصول جدید نیز همانند دیگر محصولات کونیگ زگ دارای پانل‌های سقف جدا شدنی و درب‌های دو سطحی خواهد بود. نیروبخش آن نیز نسخه قوی‌تر و سبک‌وزن‌تر پیشرانه 8 سیلندر بای توربوی مشهور می‌باشد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *