معماری
خانه / خودرو و خودران / پورشه 911، خودروی ایمنی مسابقات قهرمانی استقامت جهان

پورشه 911، خودروی ایمنی مسابقات قهرمانی استقامت جهان

تنها چند هفته پس از معرفی مرسدس-ای ام جی GT R به عنوان قوی‌ترین خودروی ایمنی تاریخ فرمول 1، همسایه این برند در اشتوتگارت نیز خودروی ایمنی مسابقات قهرمانی استقامت جهان را معرفی کرد. پورشه از 911 توربو به عنوان خودروی ایمنی رسمی این مسابقات تا سال 2020 استفاده خواهد کرد و بدین ترتیب ما این خودرو را در طول سه سال آینده در سری مسابقات مشهور لمانز مشاهده خواهیم کرد.


911 توربو که عمدتاً بر پایه مدل استاندارد ساخته شده دارای برخی تغییرات حداقلی به منظور هماهنگ شدن با شخصیت یک خودروی ایمنی بوده است. این خودرو هم‌اکنون دارای میله چراغ روی سقف، چراغ‌های چشمک‌زن در جلو و عقب و تجهیزات رادیویی داخل کابین است. در این بخش می‌توان صندلی‌های مسابقه با 6 نقطه اتصال و صفحه‌نمایشی برای پایش پیام‌های پیست را مشاهده کرد. مهندسان پورشه همچنین سیستم ترمز و تعلیق 911 توربو را برای استفاده در پیست بهینه کرده و از پوشش خاص تشکیل شده از رنگ مشکی مات و نوارهای قرمز براق به منظور یادآوری خودروهای مسابقه‌ای کارخانه استفاده کرده‌اند.


پورشه در کل 11 خودروی ایمنی را راهی این مسابقات می‌کند. دو نمونه‌ها از این خودروها کل دنیا را در هر مسابقه قهرمانی استقامت دور خواهند زد و در لمانز فرانسه نیز سه خودروی دیگر حاضر خواهند بود. همچنین خودروهای دیگری نیز در پیست‌ها حاضر خواهند شد تا برای حمل پرسنل ایمنی و پزشکی انجام‌وظیفه کنند.


پورشه 911 توربو مورد بحث دارای رینگ‌های 20 اینچی و لاستیک‌های مشیلین پایلوت اسپورت کاپ 2 بوده و قلب تپنده آن از نوع 6 سیلندر 3.8 لیتری بای توربو با قدرت 540 اسب بخار و گشتاور 710 نیوتون متر می‌باشد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این هیولا تنها در 3 ثانیه ثبت شده و حداکثر سرعت آن نیز 320 کیلومتر در ساعت می‌باشد.

فصل 2018 مسابقات قهرمانی استقامت جهان پنجم ماه می در بلژیک آغاز خواهد شد. برجسته‌ترین مسابقه فصل یعنی 24 ساعته لمانز شانزدهم و هفدهم ژوئن در پیست de la Sarthe برگزار خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *