معماری
خانه / خودرو و خودران / مسابقه جدید، برنده متفاوت! رویارویی ب‌ام‌و M5 و مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S

مسابقه جدید، برنده متفاوت! رویارویی ب‌ام‌و M5 و مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S

چندین نسل است که مرسدس و BMW هم در پیست و هم در خیابان با یکدیگر جنگ می‌کنند. این دو رقیب هم‌وطن اصلاً از رویارویی مستقیم نمی‌ترسند مخصوصاً زمانی که بحث مسابقه محصولات پرفورمنس باشد. نسل فعلی مرسدس-ای‌ام‌جی E63 اواخر سال 2016 معرفی شده است و کمتر از یک بعد از آن شاهد تشریف فرمایی نسل جدید ب‌ام‌و M5 بوده‌ایم. آیا این امر اتفاقی است؟ فکر نمی‌کنیم! این دو خودرو از دیرباز رقابت بسیار تنگاتنگی با یکدیگر داشته و زمانی که در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند قطعاً توجه ما به آن‌ها جلب می‌شود.


همین چند وقت پیش بود که نسخه قوی‌تر E63 S در یک درگ توانست M5 را شکست دهد اما خب آن مسابقه‌ای برابر نبود. نسخه S باعث می‌شود مرسدس نسبت به M5 استاندارد قوی‌تر باشد و البته جدای از اسب بخار بیشتر، این خودرو برخی برتری‌های پرفورمنس دیگر نیز دارد. البته یک مسابقه جدید برگزار شده بین این دو سدان اسپورت آلمانی بهتر توانسته توانایی‌های باواریایی‌ها را به رخ اشتوتگارتی‌ها بکشد.


همچنین BMW از نظر جنگ اعداد نیز نظرات را به خود جلب کرده است. اخیراً این خودرو در یک تست داینو شرکت کرده و مشاهده شده که M5 جدید 625 اسب بخار را به چرخ‌ها تحویل می‌دهد که کاملاً بیشتر از آن چیزی است که ب‌ام‌و ادعا می‌کرد. زمانی که نسخه کامپتیشن پکیج M5 عرضه شود، درگ آن با E63 S کاملاً هیجان‌انگیز خواهد بود.

BMW M5 2018
در جدیدترین درگ برگزار شده، مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S بازهم در برابر ب‌ام‌و M5 جدید قرار گرفته اما نتیجه حاصله کاملاً متفاوت است. بجای این که BMW دنبال مرسدس باشد این بار نتیجه کاملاً برعکس بوده و این M5 است که با فاصله قابل‌توجهی برنده درگ می‌شود.

mercedes-amg-e63-s-4matic-
به نظر می‌رسد هر دو خودرو چه روی کاغذ و چه در کف زمین با یکدیگر رقابت فشرده‌ای دارند. یک راننده کاربلد پیدا کنید و در آن موقع برنده مشخص خواهد شد. همه‌چیز به مهارت بستگی دارد…

[دانلود ویدئو ]

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *