معماری
خانه / خودرو و خودران / منتظر جگوار XE SVR نمانید، تولید نمی‌شود!

منتظر جگوار XE SVR نمانید، تولید نمی‌شود!

تابستان سال پیش جگوار با معرفی خودروی XE SV پروجکت 8 جنگی تمام عیار علیه ب‌ام‌و M و مرسدس AMG اعلام کرد. این خودرو که حاصل تلاش‌های بخش خودروهای ویژه جگوار لندروور بوده از پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار با قدرت 592 اسب بخار استفاده می‌کند.


اگرچه تنها 300 دستگاه از این خودرو و با قیمت 188 هزار دلاری ساخته شده اما امید داشتیم بریتانیایی‌ها مدل پرفورمنس دیگر با قیمت ارزان‌تری را تولید کنند. متأسفانه این اتفاق رخ نمی‌دهد.


اخیراً دانکن اسمیت مدیر ارشد برنامه‌ریزی بخش SVO جگوار در مصاحبه با کار اند درایور گفته که این برند هیچ برنامه‌ای برای ساخت نسخه پرفورمنس XE ندارد. بجای این کار، جگوار به دنبال ایجاد تمایز نسبت به مرسدس-ای‌ام‌جی و ب‌ام‌و M می‌باشد. به همین دلیل پروژه‌های متنوعی برای تولید خودروهای دیگر بسته به نیازها خواهد داشت.


اسمیت می‌گوید:

پروجکت 8 یک مثال بسیار بارز از آن چیزی بود که XE می‌تواند انجام دهد.


این خبر خوبی نیست مخصوصاً اینکه جگوار مدل‌های R خود را بازنشسته کرده تا جا برای ابراز وجود نسخه‌های SVR باز شود. دیگر نسخه 8 سیلندر XE نیز تولید نخواهد داشت بنابراین باید همچنان با نسخه XE S سر کرد که از پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری سوپرشارژردار استفاده می‌کند. اگر هم خواهان پرفورمنس بسیار بالا هستید باید یکی از نمونه‌های تولید محدود پروجکت 8 را خریداری کنید.


در این خبر ادعا شده که دیگر دلیل عدم تولید نسخه ارزان‌تر از XE SV پروجکت 8 تمرکز روی اف پیس SVR است که در نمایشگاه خودروی نیویورک معرفی شد. این شاسی‌بلند به وضوح نسبت به سدان 8 سیلندر جدید ارجح بوده زیرا شاسی بلندها طرفداران بیشتری دارند.


ما دوست داریم تولید XE با قلب 8 سیلندر را ببینیم اما پس از مشاهده کاری که رنجروور با مدل اسپورت SVR انجام داد، احتمالاً جگوار تمایل بیشتری برای حضور در کلاس شاسی بلندهای پرقدرت خواهد داشت. شاید جگوار علاقه‌ای به ساخت XE پرفورمنس ارزان‌تر نداشته باشد اما هنوز هم امیدواریم XF SVR تولید شود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *