معماری
خانه / سبک زندگی / اینم یه جورشه / تاثیر کتاب‌خوانی بر سلامت خانواده

تاثیر کتاب‌خوانی بر سلامت خانواده

به گزارش آی سبک، چند هفته پیش بود که مجله Pediatrics نتایج ۱۹ تحقیق جهانی در مورد تاثیرات کتاب روی کودکان و والدین را منتشر کرد. در همه این تحقیقات که دستکم ۳ هزار خانواده را شامل می‌شد، شاهد تاثیرات مثبت و پربار کتاب‌خوانی در خانواده‌ها و سرایت آن به کودکان هستیم. در حقیقت کتاب خواندن باعث افزایش مهارت‌های زندگی، افزایش توانایی برقراری ارتباط با دیگران و همچنین مسئولیت‌پذیری کودکان می‌شود.

یکی دیگر از اصلی‌ترین نکاتی که در مورد کتاب خواندن برای خانواده‌ها و کودکان وجود دارد تاثیر آن روی شادی است. درحقیقت خواندن کتاب یکی از نشانه‌های بارز یک خانواده سالم است.

یکی از مولفه‌های اصلی در کتاب خواندن خانواده‌ها، خواندن و آموزش کتاب‌خوانی به کودکان است. درحقیقت این کار باعث تقویت حس‌های مختلفی در کودکان می‌شود. تفکر، حل مشکلات، تصمیم سازی، ساماندهی مشکلات رفتاری در کودکان افزایش تمرکز و دقت و غیره.

مثلاً یک تحقیق در استرالیا نشان می‌دهد بیش از یک سوم کودکان ۶ تا ۱۱ سال در این کشور پس از توقف کتابخوانی، از والدین خود خواسته‌اند به قرائت کتاب ادامه دهند. درحقیقت انس دادن کودک با کتاب باعث منافع زیادی در آینده تحصیلی و شغلی وی می‌شود و او را در ادامه موفقیت‌آمیز زندگی خود یاری می‌رساند. کتاب خواندن در خانواده‌ها سبب نزدیکی آنان به یکدیگر و همچنین علاقه بیشتر آنان به گفتگو با یکدیگر نیز می‌شود.

منبع: edition.cnn.com

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *