معماری
خانه / خودرو و خودران / مزدا MX-5 میاتا 2019 با اسب‌های بیشتر؟!

مزدا MX-5 میاتا 2019 با اسب‌های بیشتر؟!

اوایل امسال مجله رود اند تراک با بررسی شماره شاسی مزدا MX-5 میاتا فهمید که مدل سال 2019 این خودرو احتمالاً افزایش قدرت قابل‌توجهی خواهد داشت.


این مجله می‌گوید امروز اطلاعات بیشتری برای اثبات فرضیه خود پیدا کرده زیرا یک نمایندگی مزدا در کانادا ظاهراً مشخصات این خودرو را فاش کرده است.


اگرچه اطلاعات منتشر شده توسط این نمایندگی حذف شده‌اند اما ظاهراً تأیید شده میاتا 2019 دارای پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری ارتقا یافته با ظرفیت دور پیشرانه بیشتر خواهد بود.


به منظور دست‌یابی به چنین عملکردی پیشرانه به پیستون‌های سبک‌وزن، میل‌لنگ جدید و ورودی بهبود یافته مجهز شده است. از دیگر تغییرات می‌توان به شفت‌های سبک‌تر، بدنه گاز جدید و اگزوزی با جریان آزادتر اشاره کرد.


به لطف تمامی اصلاحات صورت گرفته این پیشرانه احتمالاً قدرت 181 اسب بخاری و گشتاور 204 نیوتون متری دارد. اگر این اعداد صحیح باشند، میاتا 2019 حدود 26 اسب بخار قدرت و 4 نیوتون متر گشتاور بیشتری نسبت به مدل سال قبل خواهد داشت. این خودرو همچنین قدرت بیشتری نسبت به پسرعموی خود یعنی فیات 124 اسپایدر توربو داشته اما گشتاور آن کمتر است.


مهندسان مزدا برای هماهنگی خودرو با قدرت بیشتر اقدام به نصب فلایویل خاصی کرده‌اند که باعث کاهش صدا، لرزش و ناهنجاری می‌شود.


میاتا جدا از بهبودهای فنی دارای سیستم ترمز شهری هوشمند نیز خواهد بود. این خودرو از حسگر لیزری برای پایش جاده و موانع استفاده کرده و اگر یک تصادف بالقوه را تشخیص دهد به‌صورت خودکار سیستم ترمز را آماده می‌کند. اگر راننده پاسخی به این واقعه ندهد سیستم به‌صورت خودکار ترمز می‌گیرد.

از دیگر تغییرات احتمالی این خودروی محبوب می‌توان به فرمان تلسکوپی و دوربین دید عقب اشاره کرد. همچنین CD پلیر نیز حذف شده است.


میاتای بازار کانادا با حذف مدل پایه دارای نسخه مجهزتر GS خواهد شد. البته هنوز مشخص نیست که آیا مدل‌های آمریکایی نیز دارای این تغییرات تریم خواهند بود یا خیر.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *