معماری
خانه / فیلم و سینما / انتقاد شدید کارگردان فیلم اَبَرقهرمانی « ثور » از نژاد پرستی مردم نیوزیلند!

انتقاد شدید کارگردان فیلم اَبَرقهرمانی « ثور » از نژاد پرستی مردم نیوزیلند!

تایکا وایتیتی

تایکا وایتیتی کارگردانی که تا امروز چهره‌ای شوخ و شنگ در مصاحبه‌های مکتوب و تصویری‌اش از خود نشان داده، به تازگی بحث جدی معضل نژادپرستی در سرزمین مادری‌اش را پیش کشیده است. وایتیتی دو فیلم مطرح «ثور: راگناروک» و «آن‌چه در سایه‌ها انجام می‌دهیم» را در کارنامه کارگردانی‌اش دارد. او به کمک حس شوخ‌طبعی‌اش توانست طنز جدیدی را وارد جهان سینمایی مارول کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، این فیلمساز 42 ساله در مصاحبه اخیرش با مجله «Dazed and Confused» شوخی را کنار گذاشته و خیلی جدی به طرح معضل نژادپرستی درباره بومیان نیوزیلند و بیان تجربه‌های شخصی‌اش در مواجهه با این مسئله پرداخته است.

او که حاصل ازدواج مادری اروپایی و پدری متعلق به قوم مائوری از تبار پلی‌نزی است نیوزیلند را «بهترین مکان روی زمین» توصیف کرده، در حالی‌که مردمانش را «تا سر حد مرگ نژادپرست» می‌داند. وایتیتی توضیح داده: «مردم به شدت از تلفظ صحیح اسامی مائوری خودداری می‌کنند. وقتی پای پلی‌نزی بودن به میان می‌آید، هنوز هم به چشم متهم نگاه‌تان می‌کنند. حتی مسئله رنگ پوست آدم‌ها نیست که بگویند: «وای، یک سیاهپوست اینجاست.» اگر پلی‌نزی باشید در هر صورت، مثل متهم با شما برخورد می‌شود

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *