معماری
خانه / خودرو و خودران / ام جی X-Motion مفهومی، تجسم رؤیایی جدید…

ام جی X-Motion مفهومی، تجسم رؤیایی جدید…

جاه‌طلبی‌های فزاینده ام جی با خودروی مفهومی جدیدی بنام X-Motion ادامه خواهد یافت. این خودرو 25 آوریل در نمایشگاه پکن به همگان معرفی می‌شود.


ام جی این خودرو را “کاپیتان شاسی‌بلند” خوانده و گفته که در طراحی آن از خودروی احساس‌برانگیز E-Motion الهام گرفته شده است.


در نمای جلو شاهد جلوپنجره‌ای با فرم مشابه مدل E-Motion هستیم که توسط چراغ‌های مدرن و دیلایت های LED احاطه شده‌اند. همچنین از دیگر شاخصه‌های نمای جلوی X-Motion باید به کاپوت عضلانی آن اشاره کرد. پروفایل جانبی خودرو روان و نرم بوده و ما را به یاد کانسپت یاد شده قبلی می‌اندازد. البته با نگاه به نمای عقب این خودرو شاید به یاد چراغ‌های برخی محصولات آئودی بیفتید.


کانسپت جدید ام جی X-Motion بر پایه شاسی‌بلند پرچم‌دار رووی RX8 ساخته شده است. RX8 طول/عرض/ارتفاع به ترتیب برابر با 4923/1930/1810 میلی‌متری داشته و از یک پیشرانه 2 لیتری توربوی بنزینی با قدرت 221 اسب بخار سود می‌برد. همین پیشرانه شاید در X-Motion نیز دیده شود.


ام جی گفته این کانسپت را سال آینده روانه خط تولید کرده و آن را در چین عرضه خواهد کرد. هرچند، از آنجایی که این برند تحت تملک سایک به دنبال گسترش تأسیسات خود و حضور بیشتر در عرصه‌های جهانی است شاید X-Motion را در برخی بازارهای جهانی نیز ببینیم. در این صورت محصول جدید ام جی جایگزین ارزان‌تری برای خودروهایی همچون آئودی Q7 خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *